051-36386151-2

بازاریابی موبایلی چیست

۱۳۹۶/۰۶/۰۱
 
603 0

بازاریابی موبایل یک فعالیت تبلیغاتی است که برای گوشی های هوشمند و تلفن های همراه طراحی شده و معمولا جزئی از فعالیت در کسب و کار دیجیتالی به شمار می آید.

بعضی از فعالیت های مرتبط با کسب و کار موبایلی، شبیه تبلیغاتی است که در بیشتر کانال های الکترونیکی وجود دارند و شامل متن، گرافیک و پیام صوتی می شود.

رایج ترین کانال تبلیغ برای بازاریابی تلفن همراه یا Mobile Marketing، فرستادن پیام می باشد و بعد از آن در رده دوم، موتورهای جستجو هستند و به دنبال آن کمپین های مبتنی بر صفحه نمایش قرار گرفته اند.

امروزه قابلیت های دستگاه های موبایل که در حال گسترش هستند، انواع جدیدی از بازاریابی تعاملی را فراهم می کنند.

جدیدترین کانال ها و نکات بازاریابی موبایلی شامل موارد زیر می شوند:

  1. خدمات مبتنی بر مکان:

به وسیله این قابلیت یعنی Locaction Based Service یا LBS، کاربر در ناحیه ای که به دستگاه متصل شده شناسایی می شود و پیام های تبلیغاتی برای وی ارسال می گردند.

  1. کمپین های موبایلی واقعیت افزوده:

با توجه به موقعیت مکانی کاربر مانند اطلاعات خاص مکان، درباره کسب و کار و محصول، پیشنهادهایی به او داده می شود.

  1. بارکدهای دو بعدی:

بارکدهای عمودی را به خوبی افقی اسکن کرده و اطلاعات بیشتری را دربرمی گیرد. کاربر می تواند بارکدها را در محیطی که برای دسترسی به اطلاعات مرتبط است، اسکن کند.

  1. پیام های GPS:

شامل پیام های مشخص شده خاصی، مبتنی بر مکان است که کاربر می تواند به محض ورود به محدوده آنها، دریافتشان کند.

با توجه به مطالب گفته شده و آگاهی از اهمیت مبحث موبایل مارکتینگ، به این نتیجه می رسیم که در حال حاضر، بخش اعظمی از کسب و کارها را بازاریابی موبایلی در دست گرفته است،

در همین راستا، شرکتی معتبر در زمینه کسب و کار پیش بینی کرده بود که از سال ۲۰۱۰ به بعد، صنعت تبلیغات موبایل پیشرفت چشمگیری می کند و روش های درآمدزایی از آن نیز گسترده تر خواهند شد.

خب، با مبحث بازاریابی موبایلی و نکات جدیدی در مورد آن آشنا شدیم، در آینده مقالات بیشتری درباره این موضوع مهم در وبسایت گروه نرم افزاری ققنوس قرار می دهیم.