051-36386151-2

اهمیت بازاریابی موبایل

۱۳۹۶/۰۸/۰۱
 
340 0

با توجه به پیشرفت های اخیر در فناوری، تحولی در برقراری ارتباط به وجود آمده است.

فروش مستقل سیستم های رومیزی به مرور رو به کاهش است، و دلیل آن جایگزینی لپتاپ توسط کاربران می باشد. اما هنوز به این مرحله نرسیده ایم.

اکنون ما در دورانی که گجت های هوشمند وجود دارند زندگی می کنیم و می توان گفت کم کم به زیر سلطه بازاریابی موبایل می رویم.

در حال حاضر تلفن های هوشمند به اندازه کافی قدرتمند هستند تا پاسخگوی مصرف کنندگان باشند. امروزه مردم از تلفن همراه خود برای خرید آنلاین یا جستجو استفاده می کنند که این موضوع شما را مجبور می کند تا با این روند منطبق باشید.

شاید تا به حال برایتان این سوال پیش آمده باشد که بازاریابی موبایل چیست؟ بطور ساده، موبایل مارکتینگ، به تمامی فرآیندهایی که با استفاده از تلفن همراه، کاربر را به اهدافش می رساند، می گویند.

می دانید که فروش گجت های هوشمند فوق العاده است. تخمین زده شده که ۸۷ درصد از مردم با استفاده از تلفن های شخصی خود خرید می کنند و از این طریق در پول و وقت خود صرفه جویی کرده و حتی تعاملات اجتماعی را محدود می کنند.

همچنین مردمی که به صورت آنلاین خرید نمی کنند، قبل ار اینکه برای خرید به بازار بروند، محصول مورد نظر خود را در وب سایت ها جستجو می کنند.

۸۸ درصد از مردم این روش ها را می شناسند و از آنها استفاده می کنند. به این دلیل است که بازاریابان، باید به مخاطبان توجه کنند.

این اتفاق به سادگی ورود بازاریابی موبایلی را به زندگی روزمره انسان ها نشان می دهد.

وب سایت موبایلی

شرکت هایی که وب سایت دارند، باید به مشتریان خود این اطمینان را بدهند که آنها فقط وب سایت موبایلی ارائه نمی کنند، بلکه با ارائه یک نسخه عالی از آن بازاریابی از طریق موبایل را رواج می دهند.

بارها پیش آمده که به دلیل عدم وجود وب سایت موبایلیِ یک شرکت، کاربران از ثبت سفارش آز آن صرف نظر کرده اند.

در مثال بالا، تلاش برای خرید، یک کابوس بود. وب سایت به درستی بارگذاری نمی شد و من به کارت خرید مجازی دسترسی نداشتم و همین موضوع مانع خرید محصول می شد. بعد از آن هنگامی که به کامپیوترم دسترسی پیدا کردم، از خرید محصول صرف نظر کردم.

همچنین بارها پیش آمد که به وب سایت های موبایلی برخوردم، اما تجربه کار با آنها اصلا قابل قبول نبود.

وقتی وب سایتی جالب به نظر می رسد، در نظر داشته باشید که پشت طراحی خوب و تخفیف ها، حتما علم طراحی نیز وجود دارد. اما این مقاله درباره طراحی نیست!

یک شرکت باید این موضوع را در نظر بگیرد که، اکثریت کاربرانش از طریق وب سایت موبایلی جذب می شوند و آنها فقط یک بار این شانس را به شرکت می دهند و اگر به تجربه مطلوبی دست پیدا نکنند، ممکن است دیگر به آن مراجعه نکنند.

فروش

تحقیقات دیگری نشان می دهد که ۳۰ میلیارد جستجو از طریق سرچِ تلفن همراه مثل گوگل و بینگ وجود داشته است و این آمار در سه سال آینده، ۲ برابر خواهد شد.

نکته مهم این است که ۷۰ درصد از جستجوگران، از طریق گوگل مطلب مورد نظر را جستجو کرده اند. جای تعجب نیست که بازاریابی با موبایل تا این اندازه مهم باشد.

یادتان باشد که یکی از روش های موفقیت در فروش، ارتباط صحیح با مشتری می باشد، پس سعی کنید در جاهایی که امکان آن وجود دارد، اطلاعات تماسی از خود قرار دهید تا مشتری به راحتی بتواند با شما در تماس باشد. این یعنی، نزدیک شدن به فروش محصول.

مشارکت در شناخت پلتفرم

در حال حاضر، اکثر مخاطبان شما زمان زیادی را صرف استفاده از موبایل می کنند، این یعنی شما می توانید از این موضوع به نفع خود استفاده کرده و مشتریان بیشتری را جذب کنید.

ما به عنوان بازاریاب، درک می کنیم که همیشه تبلیغ برای فروش محصول کافی نیست. در عوض ما قصد داریم با مشتریان از طریق رسانه های اجتماعی ارتباط برقرار کنیم.

مصرف کنندگان از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند که آنها را به شما متصل می کند. در اینجا، آنها محصول و مهم تر از آن، برند تجاری شما را معرفی می کنند.

به یاد داشته باشید مردم به وسیله تلفن همراه خود، به همه جا سفر می کنند. این به این معناست که فروش هر لحظه ممکن است اتفاق بیافتد.