051-36386151-2

طراحی واکنشگرا بهتر است یا انطباق پذیر؟

۱۳۹۶/۰۸/۱۱
 
478 0

توجه به نیازهای کاربران و مخاطبان هدف تاثیر زیادی در انتخاب بین دو طراحی واکنش گرا (ریسپانسیو) و انطباق پذیر دارد. هر دو طراحی دارای نقاط قوت و ضعف هستند و هرکدام که پاسخگوی نیاز مشتری باشد، می تواند کاربرپسندتر و موثر باشد.

طراحی انطباق پذیر، پرهزینه و زمانبر است در صورتیکه هنوز یک تجربه منحصر به فرد و بهینه شده را به ارمغان می آورد.

جالب است بدانید هنگام طراحی انطباقی برای یک وب سایت، طراح برای اینکه وب سایت مناسب تمامی دستگاه ها باشد، مجبور به توسعه لایه ها یا صفحات وب به منظور بهینه سازی سایت است.

از سوی دیگر، طراحی واکنشگرا نیاز به هزینه و زمان کمتری دارد. بر خلاف طراحی انطباق پذیر، یک صفحه وب برای طراحی واکنشگرا، می تواند محتوا را به صورت مفیدتر خلاصه (فشرده) کرده یا توسعه دهد، تا وب سایت برای هر دستگاهی مناسب شود.

بر خلاف طراحی ریسپانسیو، طراحی انطباق پذیر زمان بارگذاری را کاهش می دهد. اما هنوز هم طراحی واکنشگرا که به صورت بهینه سئو شده باشد، می تواند بر روی نتایج جستجوی وب سایت تاثیر مثبتی داشته باشد.

وب سایتی که به طور انطباق پذیر طراحی شده، در تلفن های همراه و کامپیوتر کاملا متفاوت است چون با حذف فیلم ها و تصاویر، وب سایت را برای دستگاه های کوچکتر مناسب می سازد.

توجه داشته باشید که در طراحی واکنشگرا، همان کد HTML را می توان برای نمایش صفحه در هر نوع دستگاه استفاده کرد. هنگامی که بر روی تاثیرگذاری بیشتر محتوا تمرکز می شود، تصاویر نیز کوچک شده تا مناسب دستگاه های کوچکتر شوند که همین موضوع باعث کاهش وضوح تصاویر می گردد.

ضمن اینکه طراحی سایت انطباق پذیر، برای اینکه در چند دستگاه مختلف سازگار شود به زیرساخت های مختلفی نیاز دارد. با این حال با فراهم آوردن چشم اندازی بهینه با استفاده از تغییر عملکرد و شناسایی دستگاه های کاربران، می توان ظاهر وب سایت را انعطاف پذیر کرد.

امروزه وب سایت ها، نقش بسیار موثری در کسب و کارها و دیده شدن آن در بازار رقابت ایفا می کنند. به همین دلیل، پیدا کردن بهترین طراحی برای وب سایت شما از اهمیت زیادی برخوردار می شود. هنگام طراحی باید توجه داشته باشید کدام یک از دو طراحی واکنشگرا و انطباق پذیر می تواند برای معرفی کسب و کارتان به مشتریان مناسب تر باشد.

برای مشتریان و مخاطبان هدف خود ویژگی یا برتری های کسب و کارتان را توضیح دهید. توجه داشته باشید که این کار، در انتخاب بهترین گزینه طراحی برای وب سایتتان و بهینه سازی آن، موثر است.

طراحی واکنشگرا هنگام تبدیل صفحه به صفحات کوچکتر، محتوای وب سایت را موثر و واضح می سازد. با طراحی انطباق پذیر، صفحه وب سایت با کمی تلاش و هزینه، ظاهر کاملا متفاوتی پیدا می کند. پس می توان گفت، انتخاب طراحی به نیاز و نوع کسب و کار بستگی دارد.

این روزها مردم استفاده زیادی از انواع دستگاه ها در سایزهای مختلف می کنند و انتظار دارند که هر چیزی در آن قابل لمس باشد. روز به روز شغل طراحان دشوار تر و مسئولیت آنها نیز بیشتر می شود، زیرا باید مشتریان خود و همچنین مشتریانِ مشتریانشان را راضی نگه دارند.

پس، کسی که بتواند به سادگی و با استفاده از طراحی یک وب سایت مناسب، یک راه حل برای بهینه کردن کسب و کار خود پیدا کند، بدون شک در حوزه کسب و کار دیجیتال پیشرفت می کند.