051-36386151-2

نکاتی برای استخدام توسعه دهندگان

۱۳۹۶/۰۸/۲۵
 
672 0

مطابق آمار، ۸۸ درصد از کاربران گوشی های هوشمند از اندروید استفاده می کنند و این موضوع باعث شده تا اندروید در صدر جدول سیستم عامل های موبایل قرار گیرد. پس تولید یک اپلیکیشن اندروید برای کسب و کار شما اجباریست. با این حال، شما به توسعه دهنده اندروید نیاز دارید که تجربه و مهارت خاصی مطابق نیاز شما داشته باشد.

آمار رو به رشد گوشی های هوشمند و شهرت اخیر نسخه های اندروید، فرصت پیشرفت زیادی برای شرکت های توسعه دهنده اپ موبایل به وجود آورده است.

همیشه شرکت های زیادی وجود دارند تا نیازهای شما را برآورده کنند و این باعث می شود تا انتخاب توسعه دهندگان نرم افزار عالی از بین چندین مورد، کار سختی باشد.

قبل از تصمیم گیری برای استخدام طراح وب سایت یا طراح اپلیکیشن، بررسی کنید که تیم مورد نظر حتما این ۷ مهارت را داشته باشند:

  1. تخصص در جاوا

توسعه دهنده اندروید باید در جاوا تخصص داشته باشد چون توسعه بومی به استفاده از جاوا نیاز دارد، پس باید با پیچیده ترین متدهای جاوا و ساختار برنامه نویسی آن آشنا باشد و همچنین مفاهیم شی گرا مثل وراثت، کلاس با روش استاتیک، hibernate و هر جاوایی را بداند. همچنین آنها باید درباره متغیرها، حلقه ها، ساختار کنترل و … دانش کافی داشته باشند.

  1. تخصص در SQL

بیشتر اپلیکیشن های اندروید، به یک Back-End نیاز دارند تا اپلیکیشن و داده های کاربر را ذخیره کنند. این به شما کمک می کند تا حجم زیادی از داده ها را مدیریت و در محلی ذخیره کنید.

به منظور انجام این کار، به مهارت خاصی در SQL نیاز است. بنابراین قبل از استخدام توسعه دهندگان اندروید، مهارت SQL آنها را به خوبی بررسی کنید.

  1. رمزگذاری موثر XML

هنگامی که توسعه اصلی اپلیکیشن شما در جاوا انجام می شود، به منظور داشتن ظاهری خوب در اپلیکیشن، شما به رمزگذاری موثر XML یا Extensible Markup Language نیاز دارید.

این رمزگذاری که به نام “زبان نشانه گذاری توسعه پذیر” شناخته می شود، به شما کمک می کند تا طرح هایی ایجاد کنید که به عنوان تعریف پایه UI برای اپلیکیشن های موبایل خدمت می کنند.

این راه، یک روش استاندارد کدنویسی داده ها برای اپلیکیشن های مبتنی بر اینترنت است که اجازه می دهد تا اطلاعات بین دستگاه هایی که همواره درک می کنند، مبادله شود.

  1. دانش SDK اندروید

قطعا توسعه دهندگان نرم افزار باید راجع به Software development Kit یا “کیت توسعه نرم افزار” دانش کافی داشته باشند و از مفاهیمی مثل درک بنیادی از پوسته ها و لایه ها، ورودی کاربران، دریافت اطلاعات از وب، Action Bar، پذیرش سایزهای مختلف صفحه، ذخیره اطلاعات، فعالیت ها و طول عمر و تراکم آنها، آگاهی لازم را داشته باشند.

بنابراین قبل از استخدام، مطمئن شوید که از اسناد اندروید و مهارت های آن دانش صحیح را دارند.

  1. فعالیت در استودیو اندروید

یکی از مهارت های مهمی که باید هنگام استخدام توسعه دهندگان اپلیکیشن خود در نظر بگیرید فعالیت در استودیو اندروید است که محیط توسعه را به همراه تمام ابزار مورد نیاز برای تولید اپلیکیشن، بررسی و رفع اشکال آن فراهم می کند.

این استودیو اجازه می دهد تا از این ویژگی ها بهره ببرید و برای کمک به شما و ایجاد کدِ اشکال زدایی، میانبرهایی را فراهم می سازد.

  1. کسب اطلاعات بیشتر

با توجه به تمام نسخه هایی که به طور منظم بروزرسانی می شوند، استانداردهای توسعه اندروید به سرعت تغییر می کند.

توسعه دهنده اپ شما باید برای یادگیری مطالب جدید و پذیرش تغییرات، انعطاف پذیر باشد پس در هنگام استخدام، بررسی کنید که به یادگیری ترفندها و توئیت ها علاقمند باشد.

  1. مهارت های ارتباطی و همکاری

همکاری تیم توسعه دهنده از اهمیت بالایی برخوردار است.

توسعه دهنده باید محصولات استثنائی با پذیرش بازخورد در کار، همکاری با سایر توسعه دهندگان و مشارکت با همکاران ایجاد کند.

همیشه مطمئن شوید که توسعه دهنده درباره آنچه بر روی آن کار می کند، می تواند به افراد فنی و غیر فنی توضیح دهد.

در این مقاله نکات استخدام توسعه دهنده را برای شما شرح دادیم. حال می دانید قبل از تصمیم گیری باید کدام پارامترها را بررسی کنید و باید به دنبال یک تیم که به شما یک نمایش پراکنده ارائه می دهد باشید پس روند مصاحبه را با انعطاف پذیری برای تغییر پیش ببرید.